Udruga žena Gudovac

Udruga je osnovana 8.travnja 2016.godine s ciljem očuvanja kulturne baštine i narodnih običaja, poticanje žene na aktivno vježbanje i brige o zdravlju.

Zaznajte više

O NAMA

RASPORED DOGAĐANJA 2024:

VELJAČA:

12.2.2024. Godišnja skupština UŽ Gudovac

1-29.2.2024.g. radionice izrade pisanica

OŽUJAK:

uređenje prostora ispred doma za postavljanje eksponata Gudovačke pisanice

9.3.2024.godine trajni postav Gudovačke pisanice

4. izložba Pisanica u Gudovcu

video Povijest gudovačke pisanice objava na YouTube kanalu Udruge poveznica: https://www.youtube.com/watch?v=8cztCK7Kulc

15.3.2024.g izvođenje predstave “Majka ženi sina” u Muzeju Petra Preradovića u Grabrovnici

16.3.2024. izložba Uskrs u Dubravi na poziv KU”Sveti Martin” Dubrava

18.3.2024.g Izborna skupština UŽ GUdovac

pripovijedanje priče Tajne gudovačke pisanice djeci osnovne škole i vrtićkoj djeci

TRAVANJ:

probe za izvođenje predstave “Il tica il galeb”

tema – kako pomoći ženama koje trpe nasilje u obitelji

7.4.2024. izložba u Kladarama 11.Manifestacija”Povrat tradicijskim običajima Matkanje pisanicama i izložba pisanica” Udruga “Čuvarice kulturne baštine”

13.4.2024. izlet Jankovac-Pleternica- Muzej bećarca

SVIBANJ:

“Rapsodija svile i čipke” Gudovac 10-11. 5.2024.

Predstava za djecu “Boje prijateljstva”

LIPANJ:

sudjelovanje na “Okusima Bilogore” povodom Manifestacije grada Bjelovara “Terezijane”

sudjelovanje na “Danima Ivane Brlić Mažuranić” u Ogulinu izvođenjem  dječje predstave

24.6.2024.g izvođenje predstave “Il tica , il galeb” u Hrgovljanima za Ivanje

RUJAN:

27-29.9.2024.izložba povodom Dana grada Bjelovara i Dana bjelovarskih branitelja

Izvođenje predstava

Radionice vezane uz predavanje o zaštiti zdravlja

Izlet

LISTOPAD:

Izvođenje predstave “Il tica il Galeb” u Domu kulture Bjelovar

STUDENI:

Manifestacija “MIRAZ” u suradnji s Ličko-senjskom županijom

PROSINAC:

radionice božićnih ukrasa

izložba radova u prostorijama Udruge

Radionicu 2017. koju na je održala Emina Baričević, čipkarica iz Križevaca pomogla nam je da savladamo tehniku izrade čunčane čipke od koje izrađujemo nakit i dodatke za odjevne predmete.

Čunčana čipka nastala je u 17. stoljeću i zahtjevna tehnika koja se radi sa dva čunka i koncem od kojeg se rade čvorovi na poseban način tako da s jednog čunka ide nit koja je osnova, a pomoću niti s drugog čunka se preko prve vežu čvorići.

Rade se dva osnovna oblika: krugovi i lančići. U naš rad umećemo i perle raznih boja i veličina, a i materijala pa tako postoje radovi i sa Swarovski kamenima.

Čunčana čipka 10
Čunčana čipka 11